Úvod » Kurzy » Podzimní uzavřený kurz - Poznej a Oprav své tělo

Dnes je středa 02. 12. 2020 - Svátek má Blanka, zítra Svatoslav

Kurzy

Podzimní uzavřený kurz - Poznej a Oprav své tělo

Naučíme se Jak uvolnit napětí a stažení kdekoliv v těle, Jak pak vše poskládat do napřímení a funkčnosti

S pohybovou specialistkou Martinou Fallerovou

Své auto vozíme pravidelně do servisu, zatímco své tělo zanedbáváme. Pozornost mu začneme věnovat, až se samo ozve bolestivostí či omezeným pohybem. Co takhle místo červené pilulky či turistiky po doktorech vzít odpovědnost za své tělo a naučit se jej používat v souladu s 3D anatomií a pomocí jednoduchých technik a cviků si pomoci sami – i o tom je tento speciální kurz, který jsem vytvořila na základě svých zkušeností z osobních tréninků a problémů svých klientů.

Naučíme se Jak si pomocí pěnového válce, ježků a tenisáku uvolnit napětí a stažení kdekoliv v těle. Po automasáži vše protáhnout do správné délky a šířky. Toto je nezbytná příprava těla, která nám umožní jej přeskládat do napřímení a funkčnosti od chodidla po pánev, trup a hlavu. Tak jako dům začínáme stavět od pevných základů, a ne od prvního nebo druhého patra, tak i naše tělo začneme rovnat od pevného, silného a stabilního chodidla.

Kurz má 8. lekcí a každá z nich je zaměřena na problematiku určité části těla. Lekce budou probíhat ve čtvrtky 16.30 – 17.25 od 10.9.2020 – 5.11.2020 (nebude 29.10.) ve Sport Perfektu Opava. Počet míst je omezený na 20 klientů. Na celý kurz je třeba se přihlásit na vera@sportperfekt.cz Cena kurzu – 1200,– Kč

  1. lekce – 10.9. 2020 – Funkční silné a stabilní chodidlo – pevná základna pro naše tělo
  2. lekce – 17.9. 2020 – Pánev a kyčelní kloub – mobilita, stabilita a postavení pánve včetně kyčelních kloubů má vliv na celou naši páteř včetně postavení hrudníku a hlavy. Správná funkce kyčelního kloubu a chodidla je důležitá i pro naše kolena. Chůze bude o to ladnější.
  3. lekce – 24.9. 2020 – Pánev a pánevní dno – důležité centrum našeho těla bez kterého se nenapřímíme.
  4. lekce – 1.10. 2020 – Dech – naučíme se prohloubit dech, probudíme bránici, pánevní dno a uděláme krok k odstranění časté příčiny bolesti zad a k pevnému středu těla. Technika dechu, souhra bránice a pánevního dna pomůže i k plochému bříšku klientů s rozestupem břišní stěny (diastázou) a po porodu.

5.lekce – 8.10. 2020 – HSSS – Hluboký svalový stabilizační systém – souhra pánevního dna, bránice a hlubokých svalů břicha a zad je klíčem k plochému bříšku a bezbolestným zádům. Návod, jak zpevnit břicho i pro klientky po porodu či s rozestupem břišní stěny (diastázou).

6.lekce – 15.10. 2020 – Od dlaně po rameno – i naše dlaň má klenbu a bez ní to opravdu nejde. Naučme se, jak opět zaktivovat klenbu dlaně a jak používat celou horní končetinu v denních a pracovních stereotypech – ruka k ústům, na počítač, volant, nošení břemen. Mobilita, síla ramene a správné postavení lopatky a hlavice pažní kosti v denních, pracovních či sportovních stereotypech má vliv i na krční páteř či problémy s lokty, zápěstím, prsty.

7.lekce – 22.10. 2020 – Hrudník a rotace – elastická a rozpohybovaná hrudní páteř včetně žeber do všech směrů, rotace v segmentech, které jsou pro to určeny má zásadní vliv na náš dech, bederní a krční páteř a problémy s ramenním kloubem.

8.lekce – 5.11. 2020 – Pěnový válec – inspirace Jak si zacvičit s novým tělem na nejúžasnější pomůcce.

Kurz TRX PILATES začíná 10.9.2020 a končí 5.11.2020 (nebude 29.10.).

Setkávat se společně budeme každý čtvrtek od 15:30 do 16:25.

Cena za 8 lekcí je 1200,–kč

Přihlášky na e-mail : vera@sportperfekt.cz

Kurz je nutno absolvovat od začátku do konce, nelze se účastnit jen jedné lekce.


 
 

Rezervační systém

Novinky

Zajímavé odkazy

 
©2012 JR Soft s.r.o.